Ekskursija
Kota Kinabalu - Sandakan - Sepmprna - Mabul - Tawau
Izzinoši aizraujošs un koncentrēts ceļojums, lai iepazītu, aplūkotu, baudītu
Kaļķakmens alu sistēmas. Orangutānus un Saules lāčus.
Izbrauksim Kinabatananas upes kruīzā, kur mīt krokodili, apciemo ziloņi u.c. eksotiskie dzīvnieki.
Izstaigāsim Mātes Dabas izvedoto dabas parku ar eksotisku augu un dzīvnieku daudzvedību.
Peldes karstos avotos un atradīsim raflēziju – pasaulē lielāko ziedu.
Pastaigāsimies pa piekārtiem tiltiem virs koku galotnēm un ciemosimies pie senās cilts, lai iepazītu tās radīcijas.
Atpūtīsimies pie Dienvidķīnas un Sulawesi jūrām, kur sauļosimies, peldēsimies, snorkelēsim un ienirsim ūdens dzīlēs, vienā no pasaulē skaistākajām vietām zemūdens pasaules izpētei.
Borneo ir viens no Malaizijas štatiem. Kontrastu un brīnumu zeme, kur satiekās dažādas kultūras. Nepārspējami skaista daba, dzīvnieku pasaule, kas uz katra soļa atklāj savus noslēpumus. Borneo nav iespējams izpētīt tik īsā laikā, tomēr mēs to mēģināsim. Ielūkosimies mazā daļiņā, ko piedāvā daudzveidīgā daba un dzīvnieku pasaule, cilvēki un viņu kultūra. Tas būs patiesi aktīvs un neaizmirstams piedzīvojums.
Nakšņošana: labās un kvalitatīvās viesnīcās, jo komforts ir svarīgs
Kualalampur
Malaizijas galvaspilsēta
1.diena
Ielidojam Kualalumpur (KUL) 08.03 plkst. 17:25
Saņemam savu bagāžu un dodamies uz tikšanos ar mūsu gidu, kurš jau gaidīs ārpusē, pie lidostas.
Aizvizināmies uz viesnīcu The King hotel (ex. Le Apple), iekārtojamies numuriņos un tad beidzot varam organizēt tādu pa īstam iepazīšanās vakaru. Katrs ar savu stāstu. Izbaudām ielu burziņu, tradicionālos ēdienus un baudām vakaru.
Batu alas
kaļķakmens kalns ar alām, kas ir hindu svētnīca
Iekļauts: Brokastis / Vakariņas
- Kuala Lampur pilsētas dienas apskate un tālāk dodamies ceļā uz Batu alām (Batu caves)
- Izbraukšana no viesnīcas The King hotel
- Lidojums uz Kota Kinabalu (BKI) (nav iekļauts cenā, apmētam 70 eur par biļeti, ja pērk laicīgi)
- Transfers uz viesnīcu Nexus Resort & Spa Karambunai (GardenDeluxe numurs)
- Vakariņas ar jūras veltēm pa ceļam uz viesnīcu.
Lietas, kas jāņem līdzi: Ērti apavi / viegls apģērbs / fotoaparāts / vietējā nauda pirkumiem.
Mari Mari ciemats
etniskās grupas, kuras piekopj senas tradīcijas
Iekļauts: Brokastis / Pusdienas
- Ekskursija pie Mari Mari cilts (Mari Mari cultural village).
- Nakts viesnīcā Nexus Resort & Spa Karambunai (GardenDeluxe numurs)
- Atpūta Dienvidķīnas jūras krastā
Lietas, kuras jāpaņem līdzi: Ērti apavi / viegla apģērbs (lietusmētelis) / saules aizsargkrēms / saulesbrilles / līdzeklis pret insektiem / fotoaparāts / vietējā valūta pirkumiem
Kinabalu parks
botāniskais dārzs, koku galotnēs piekārtie tilti, karstie avoti un raflēzija
4.diena
Iekļauuts: Brokastis / Pusdienas
- Kinabalu parks ar karstajiem avotiem
- Transfērs uz Sandakanu
- Nakts viesnīcā Sepilok nature resort
Kinabalu kalns ir viens no ievērojamākajiem kalniem Dienvidaustrumāzijā, kas atrodas starp Āziju un Austrāliju. Kalna augstums ir 4095,2 metri, un tā ir pasaulē 20. augstākā vieta. Kinabalu parks ir 753,7 kvadrātkilometrus liels, un parka bioloģiskā daudzveidība piesaista zinātniekus no visas pasaules. Parku var viegli sasniegt, jo tas ir izvietojies tikai 90 km attālumā no štata galvaspilsētas Kota Kinabalu. Parka reģistratūra un botāniskais dārzs atrodas 1520 metru augstumā virs jūras līmeņa. Brauciens līdz parkam ilgst apmēram 2 stundas. Pa ceļam būs pietura Nabalu ciematā, kur varēs nopirkt vietējos augļus un suvenīrus, kā arī nofotografēt Kinabalu kalnu visā tā krāšņumā. Mēs pastaigāsimies pa meža taku Silau Silau, tad apmeklēsim botānisko dārzu, kur ir savākti savvaļas augi no visa Kinabalu parka. Parkā aug ap 1000 sugu orhideju, no kurām 12% ir endēmiķi, 17 no 48 medinilas sugām, to skaitā septiņi endēmiķi, kā arī daudzas citas rododendru, nepentu, ozolu un bambusu endēmas sugas, arī 22 kokpaparžu sugas. Izbraukšana uz karstajiem avotiem, kas atrodas 47 km attālumā no Kinabalu parka. Vispirms apmeklēsim tiltus, kas ir piekārti apmēram 30–40 m virs zemes. Lai nokļūtu līdz tiltiem, būs jāiet 300 metrus augšā kalnā cauri lietus mežam. Pēc tiltiem var aiziet 500 metrus līdz Kipunitas ūdenskritumam, kur var izpeldēties vēsā kalnu ūdenī. Pēc pastaigas jums būs brīvais laiks, lai izpeldētos karstajos avotos. Sēra avoti tika atklāti Otrā pasaules kara laikā, kad japāņu karavīri atguva spēkus karstajās vannās, lai ārstētu ādas un muskuļu problēmas. Pēc peldes dosimies apskatīt raflēziju – pasaulē lielāko ziedu, kas ir gan Sabahas štata, gan Indonēzijas nacionālais zieds. Tas liels retums. Sezonas šai puķei nav, un tā zied tikai četras dienas, toties zieda attīstībai nepieciešami 34 mēneši. Sabahas štatā ir sastopami trīs šīs dzimtas pārstāvji – Rafflesia arnoldii, Rafflesia keithii un Rafflesia pricei. Mākslīgi šo ziedu nevienam botāniskam dārzam pasaulē nav vēl izdevies izaudzēt, jo tā parazitē uz liānas, tai nav kāta vai sakņu, ne arī lapu, redzams ir tikai piecu ziedlapiņu zieds. Tās diametrs var sasniegt gandrīz metru. Ziedu apputeksnē mušas, pārnēsājot no vīrišķā zieda ziedputekšņus uz sievišķā zieda auglenīcām. Veiksmīgai apputeksnēšanai ir vajadzīgs gan sievišķais, gan vīrišķais zieds vienā apgabalā. Vietējie iedzīvotāji ziedpumpurus vāra un novārījumu dzer, un tas pēc vietējo paražām palīdz atgūt spēkus sievietēm pēc dzemdībām. Zieds ir nosaukts par godu seram Stemfordam Raflsam, kurš šo ziedu atrada Sumatrā 1818. gada maijā. Pateicoties bagātīgai augsnei, vietējo iedzīvotāju dārzos šis brīnums ir apskatāms par 30 ringitiem.
Lietas, kuras jāpaņem līdzi: Ērti apavi / viegla apģērbs (lietusmētelis) / saules aizsargkrēms / saulesbrilles / līdzeklis pret insektiem / fotoaparāts / vietējā valūta pirkumiem
Ziloņi, Orangutāni un Saules lāči
Sepilokas rehabilitācijas centrs, Kinabatananas upe
Iekļauts: Brokastis / Vakariņas
08:30 Tikšanās ar gidu viesnīcas reģistratūrā. Izbraukšana uz Sepilokas rehabilitācijas centru, kur rehabilitē ziloņus, saules lāčus un orangutanus.
09:00 Saules lāču rehabilitācijas centra apmeklējums Sepilokā, kas tika atklāts 2014. gadā, lai glābtu mazuļus, kuri nonākuši cilvēku rokās kā mājdzīvnieki, tikuši izmantoti naudas pelnīšanai vai arī kā bāreņi. Pašlaik centrā dzīvo 45 lāči. Lāčus atgriež dabīgai videi.
10:00 Orangutanu rehabilitācijas centra apmeklējums. Cents izveidots 1964. gadā, lai glābtu dzīvniekus no bojāejas un atgrieztu pastāvīgai dzīvei. Lielākā daļa zvēru nonāk šeit, vēl būdami mazuļi, pēc mātītes bojāejas (cilvēku roku darbs vai slimības sekas). Mazuļi mācās būt pastāvīgi līdz septiņu gadu vecumam. Šeit ir barošanas platforma, kur nes ēdienu divas reizes dienā pulksten 10.00 un 15.00. Uz šo barošanu nāk orangutani, kuri ir jau atlaisti brīvībā. Jūs varat arī apmeklēt mazuļu dārziņu, kur mazuļus baro ar piena pudelītēm un aprūpē tāpat kā cilvēkbērnus.
10:00 Orangutanu rehabilitācijas centra apmeklējums. Cents izveidots 1964. gadā, lai glābtu dzīvniekus no bojāejas un atgrieztu pastāvīgai dzīvei. Lielākā daļa zvēru nonāk šeit, vēl būdami mazuļi, pēc mātītes bojāejas (cilvēku roku darbs vai slimības sekas). Mazuļi mācās būt pastāvīgi līdz septiņu gadu vecumam. Šeit ir barošanas platforma, kur nes ēdienu divas reizes dienā pulksten 10.00 un 15.00. Uz šo barošanu nāk orangutani, kuri ir jau atlaisti brīvībā. Jūs varat arī apmeklēt mazuļu dārziņu, kur mazuļus baro ar piena pudelītēm un aprūpē tāpat kā cilvēkbērnus.
11:00 Izbraukšana uz Labukas līci, kas ilgst 20 minūtes.
11:30 Gardegunpērtiķu barošanas sākums.
Labukas centrs tika izveidots 1994. gadā, un tā ir vienīgā vieta uz Borneo salas, kur tos var apskatīt ļoti tuvu, jo viņi ir pieraduši pie cilvēkiem, taču barot dzīvniekus pašiem ir aizliegts. Labukas centru sāka veidot ķīniešu uzņēmējs, kurš nolēma atstāt mangrovju mežu dzīvniekiem un uzsāka palmu plantācijas stādīšanu, lai dzīvniekiem būtu, kur dzīvot. Tagad katru dienu gardegunpērtiķi saņem pārtiku, kas sastāv no speciālām pankūciņām un dārzeņiem.
12:00 Izbraukšana uz Kinabatananas upi. Šī ir pati garākā upe Sabahas štatā un ir viena no bagātākajām ekosistēmām pasaulē. Upes krastos bieži sastopami dzīvnieki – orangutani, gardegunpērtiķi, ziloņi, krokodili, giboni, bārdainās meža cūkas, makaki. Upes krastos var redzēt arī daudz dažādu putnu.
14:00 Ierašanās viesnīcā, reģistrācija, pusdienas, brīvais laiks.
16:00 Pēc tējas ar uzkodām izbraucam kruīzā pa upi, lai vērotu dzīvniekus un putnus.
18:30 Atgriešanās viesnīcā.
19:00 Vakariņas, brīvais laiks.
20:30 Pastaiga pa mežu ar lukturīti, lai redzētu dzīvniekus, kas ir aktīvi naktī. Par atsevišķu samaksu ir iespējams brauciens ar laivu nakts dzīvnieku vērošanai.
Lietas, kuras jāpaņem līdzi: Ērti apavi / viegla apģērbs (lietusmētelis) / saules aizsargkrēms / saulesbrilles / līdzeklis pret insektiem / fotoaparāts / vietējā valūta pirkumiem.
Labuk bay, Kinabatangan upe
6. diena
Iekļauts: Brokastis / Pusdienas / Vakariņas
8:00 Izbraucam uz Labuk Bay
9:00 Proboski (pērtiķi ar lieliem deguniem) ēdināšanas laiks
11:00 Brauciens pa Kinabatangan upi un apskatīsim Gomatong alas.
14:00 Pusdienas
16:00 Vakara kruīzs pa Kinabatangan upi, kurā dzīvo arī krokodili
18:30 Vakariņas
19:00 Pārbrauciens uz Semporna
00:00 Ierašanās Semporna un nakšņošana viesnīcā Waveview hotel
Labukas centrs tika izveidots 1994. gadā, un tā ir vienīgā vieta uz Borneo salas, kur tos var apskatīt ļoti tuvu, jo viņi ir pieraduši pie cilvēkiem, taču barot dzīvniekus pašiem ir aizliegts. Labukas centru sāka veidot ķīniešu uzņēmējs, kurš nolēma atstāt mangrovju mežu dzīvniekiem un uzsāka palmu plantācijas stādīšanu, lai dzīvniekiem būtu, kur dzīvot. Tagad katru dienu gardegunpērtiķi saņem pārtiku, kas sastāv no speciālām pankūciņām un dārzeņiem. Ieturēsim vieglas brokastis. Brauciens rīta kruīzā pa Kinabatananas upi, lai redzētu, kā mostas daba. Šī ir pati garākā upe Sabahas štatā un ir viena no bagātākajām ekosistēmām pasaulē. Upes krastos bieži sastopami dzīvnieki – orangutani, gardegunpērtiķi, ziloņi, krokodili, giboni, bārdainās meža cūkas, makaki. Rīts ir labākais laiks, lai vērotu putnus un orangutanus, kuri dodas baroties pēc naktsmiera. Gomotonas alas alas ir sarežģīta alu sistēma Gomantongas kalna iekšpusē Sandakanas daļā, Sabahā, Malaizijā. Kalns ir lielākais kaļķakmens atsegums Kinabatanganas lejasdaļā., kur dzīvo bezdelīgas, kuru ligzdas ir ienesīgs bizness vietējiem iedzīvotājiem. Pie alām arī bieži var redzēt orangutanus un kastaņbrūnos langurus.
Atgriešanās viesnīcā. Brokastis. Numuriņa nodošana, izbraukšana uz Sandakanu. Par papildu samaksu pa ceļam var iebraukt Gomotonas alās, kur dzīvo bezdelīgas, kuru ligzdas ir ienesīgs bizness vietējiem iedzīvotājiem. Pie alām arī bieži var redzēt orangutanus un kastaņbrūnos langurus.
Atgriešanās viesnīcā.
Lietas, kas jāņem līdzi: Viegls apģērbs / ērti apavi / garās bikses un šorti / krekls ar garām piedurknēm / lukturis / lietusmētelis / cepure / maiņas apgērbs / saules aizsargkrēms / saulesbrilles / tualetes piederumi / līdzeklis pret insektiem / binoklis / fotoaparāts / vietējā valūta pirkumiem
Mabul un Sipadana salas
atpūta pie jūras, snorkelēšana, niršana
Iekļauts: Brokastis / Pusdienas / Vakariņas
11:45 Transfers uz ostu Jetty, no kurienes ar laivu dosimies uz Mabul salu
Iekārtosimies jaukā viesnīcā Borneo divers Mabul resort
8. - 9 diena
Iekļauts: Brokastis / Pusdienas / Vakariņas
Baudām atpūtu pludmlē pie Sulawesi jūras, iepazīstam zemūdens pasauli - snorkelējam, nirstam, katrs pēc savām vēlmēm.
10. diena
Iekļauts: Brokastis / Pusdienas / Vakariņas
Pludmales atpūta
Nakšņošana Mabul Island villa room
Mabulas sala – uz salas atrodas vairākas viesnīcas, šeit dzīvo salas vietējie iedzīvotāji, ir arī skola. Mabulas sala ir slavena ar savu makrodaivingu, taču pat no numuriņiem, kas atrodas uz ūdens, bieži var redzēt zaļos bruņurupučus. Populārākās daivinga vietas – Omāru siena, Jūras piedzīvojums u.c.
Sipadanas sala ir atzīta par pasaulē top 5 daivinga vietu. Pat tad, ja jūs vienkārši peldēsiet ar masku, jūs redzēsiet zaļos bruņurupučus, koraļļu dārzus, haizivis (āmurhaizivis un baltspuru haizivis), barakudas un milzum daudz koraļļu zivju. Arī makrodaivinga fani nepaliks vienaldzīgi, jo ir liela daudzveidība varžu zivju, lapu zivju, mazo jūraszirdziņu u.c. Sipadanai ir piešķirts dabas parka statuss, tādēļ niršana šeit ir limitēta, dienā šo salu drīkst apmeklēt tikai 120 cilvēku.
Ceļošanas noteikumi, informācija
CENĀ IEKĻAUTS:
- Cļojuma apdrošināšana (apdrošinātāja BALTA polise “Platīns” vecuma grupai līdz 65 gadiem, bez daivinga)
- Transferi - tūristu autobusi, laivas pārbraucieniem, kas ir iekļauti programmā
- Dzīvošana viesnīcās, kas minētas programmā
- Ekskursijas, kas ir iekļautas programmā
- Ēdienreizes, kas ir iekļautas programmā (10 brokastis; 7 pusdienas; 7 vakariņas)
- Gids latviešu/krievu valodās runājošs
- Starptautiskais lidojums (klienti paši pērk)
- Vietējie pārlidojumi KUL-BKI un TWU-KUL (apmēram 50 - 70 eur par biļeti, ja iegādājas laicīgi, klienti paši pērk)
- Dzeramnaudas ~ 50 eur (šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam)
- Viesnīcu nodoklis, apmēram 2 eur par numuriņu (jāmaksā uz vietas viesnīcā)
- Daivinga, snorkelēšanas ekipējums, tiem, kas vēlās (jāmaksā uz vietas)
- Apdrošināšana daivingam (iepriekš jāpiesaka)
INORMĀCIJA DROŠAI CEĻOŠANAI:
- Ārlietu ministrijas mājas lapā https: //www.mfa.gov.lv/lv/malaizija-ir-celojumu-bridinajumi
- IATA starptautiskais centrs (jāizvēlas interesējošā valsts): https://www.iatatravelcentre.com/world.php